Natural Colors 10C Açık Küllü Sarı Organik Saç Boyası

ÖZELLİKLER & FAYDALAR

·Natural Colors, organik içerik sertifikalı kalıcı saç boyasıdır.

·Saçınızı boyarken aynı zamanda saçınızın içten dışa güçlenmesine ve korunmasına yardımcı olur.

·Meyve ve bitkilerle hazırlanmış organik içerikli doğal özlerden oluşan eşsiz bir formüle sahiptir.

·Natural Colors, amonyak içermez ve solunum yolları rahatsızlıklarına neden olmaz.

·Natural Colors, petrokimya yağlarından elde edilen renk pigmentleri olan resorsinol içermez.

·Saçınızda daha canlı ve parlak sonuçlar elde etmenizi sağlar.

·Saçınızdaki beyazları mükemmel şekilde kapatır.

·İçeriğindeki E ve C vitaminleri ile saçın nem ve protein dengesini korumaya yardımcı olur.

·Düşük pH değeri sayesinde saç üzerindeki pul tabakasının daha iyi kapanmasını ve yeni rengin saçta daha uzun kalmasını sağlar.

·Ciltle dosttur. Ciltte tahriş benzeri sorunlar ve kaşıntı yapmaz.

·Alerjik ve hassas ciltler için daha güvenilirdir.

·Saçı boyarken saçın içini ve cildi de koruyarak renk değişimini sağlar.

·Natural Colors, meyve özlerinden gelen aroması sayesinde amonyak değil, hoş bir kokuya sahiptir.

BAŞARILI SONUÇLAR İÇİN

·Beyaz kapatmalarda moda renklerle birlikte mutlaka ana renk desteği alınız. Örneğin; 6RR rengini seçtiyseniz ve yoğun beyaz saçlarınız var ise aynı numaralı boyanın "N” Natural serisinden destek almanız gerekmektedir. Moda renk ile "6RR” ana rengi "6N” yarı yarıya colorfix ile karıştırınız. Kalan yarım boyaların, ağzını sıkıca kapatarak 3 aya kadar bir sonraki uygulamada kullanabilirsiniz.

·Saçınıza perma yaptırdıysanız Natural Colors boyayı kullanmak için bir hafta bekleyiniz.

·Boyalı saçlarınıza açık bir ton uygulamak istiyorsanız öncelikle açma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

·Saçlarınız omuz hizasından daha uzun bir yapıda ise, 2 kutu Natural Colors kullanmanızı öneririz.

·Saçlarınız güçlü ve kalın ise boya işlemi sonrasındaki bekleme sürenizi 5-10 dakika kadar uzatınız.

·Natural Colors kuru saça uygulanır, boya işleminden önce saçınızı taramanızı tavsiye ederiz.

·Saçınızı boyarken her zaman beyazların ağırlıklı olduğu bölümden başlayınız.

·Yüksek derecede fön ısısı vermeyiniz, orta derecede ısı kullanınız.

·Kullanım talimatları satın almış olduğunuz Natural Colors kutusunun içerinde bulunmaktadır. Uygulama esnasında talimatnamedeki adımları takip etmenizi öneririz.

 

UYGULAMA

·Natural Colors kutu içerisindeki ürünleri çıkarınız.

·Color Gel ve Colormix’i metal olmayan (cam, plastik gibi) bir kaseye boşaltınız.

·Mükemmel bir karışım elde etmek için homojen bir jel kıvamı elde edinceye kadar bir fırça yardımı ile karıştırınız.

·Karışım hazırlandığı anda uygulanmalıdır.

·İlk defa boya işlemi gerçekleştirecekseniz hazırladığınız karışımı öncelikle diplerden 2cm bırakacak şekilde boyayı eşit şekilde uygulayıp 15 dakika bekleyiniz.

·Boyalı saçlarda, uygulama işlemine önce diplerden başlayınız.

UYARILAR

·Baş derinizde tahriş, yara, herhangi bir kesik, yıpranma veya isilik varsa durum geçene kadar boya kullanmayınız.

·Organic Natural Colors’ı kesinlikle kaş ve kirpik boyamak için kullanmayınız.

·Ürün göze temas ederse bol su ile yıkayınız.

·Oksidan losyonunu ışık ve ısıdan uzak tutunuz.

·Natural Colors’ı başka bir ürünle karıştırmayınız.

·Karışımı kapalı şişe içerisinde bırakmayınız.

·Ürün karıştırıldıktan sonra 10 dakika içerisinde tüketilmelidir.

·Parafenilendiamine alerjisi olanlar Natural Colors’ı kullanmamalıdır.

·Natural Colors, bitkisel içeriklidir, alerji sorunu olanların alerji testi yapmalarını tavsiye ederiz.

·Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız.


Yorumlar


 • Zeynep özel

  Merhaba ben bu saç boyasını nerden bulabilirim


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Zeynep Hanım, Organic Natural Colors saç boyalarımızı aşağıdaki adreslerden; http://naturalcolors.com.tr/Sayfa/Oku/satis-noktalari veya resmi internet satış noktamızdan tedarik edebilirsiniz. www.10kozmetik.com Bilginize sunar, iyi günler dileriz.


 • Bilge Sevim

  Merhaba, 10 C boyanızdan aldım, çok açık sarıya yakın istemediğim için 8 N ile karıştırmayı düşünüyorum, aynı markanın farklı numaraları olduğu için karıştırmakta sorun olmaz diye düşündüm Açık kumral istiyorum hafif kahverengiye yakın ama turunculuk olmadan orta açıklıkta bir saç istiyorum Bu iki boyanızı karıştırsam olur mu acaba? Bir de gümüş katmayı düşünüyorum biraz gümüş yansıma oluşsun diye ama o farklı ürün olmuş olacak, sizce sorun olur mu?


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Bilge Sevim; Sizin sorunuza net cevap verebilmek için bazı bilgilere ihtiyacımız olacak; sizin doğal saç tonunuz ve saçınızdaki beyaz oranınız nedir? İsterseniz teknik destek hattımıza ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 10C ve 8N karışımı ile saçınız daha koyu bir tonda ise, istediğiniz kumral tonu elde edebilirsiniz. Yine saçınızın tonu ile alakalı olarak kullanacağınız karışım saçınızda dorelik yaratabilir. Oluşan doreliği almak için gümüş boya katılması uygun olacaktır. Kullanacağınız gümüş boyanın mutlaka Natural Colors gibi likit kıvamda bir boya olması gerekmektedir. Organic Colour Systems markasını kullanabilirsiniz. Gümüş veya ekstra açık küllü mix boyayı kullanabilirsiniz. Teknik destek için; 0212 324 39 63 bizi arayabilirsiniz. İyi günler dileriz...


 • nilüfer yılanoğlu

  ben buğday tene ve bal köpüğü saç rengine sahip biriyim ve sizin 10c ve10n numaralarına ait saç boyalarınızı çok beğendim saçımda aşırı beyaz bulunduğu için bu renk karışımını uygulamak istiyorum acaba ortaya çıkacak renk hakkında bana yardımcı olabilirmisiniz?


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Nilüfer Hanım, 10C saç boyamız moda renkler olarak tabir ettiğimiz renklerdendir. 10N ise, ana renk boyalardandır. Saçınızdaki beyaz oranına göre 10C boyaya, 10N eklemeniz beyazın kapanması için gerekli bir karışımdır. Ortaya çıkacak renk yine 10C'deki "Açık Küllü Sarı" olacaktır. Saçınızın yapısını ve rengini tam olarak bilemediğimizden sizin belirttiğiniz bilgi ile renginiz bal köpüğü ise saçınız 9 tonunda demektedir. Kullanacağınız yeni saç boya tonu ise 10 olacağından aradaki ton farkı 1'dir. 10C ve 10N karışımı, saçınızı "Bal Köpüğü"nden "Açık Küllü Sarı" renge getirecektir. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 İyi günler dileriz.


 • Gulcihan

  Merhaba hamileyken urununuz kullanabilrmiyim kumral tonlari kullaniyorum cok beyazim var ve sacimi boyamak istiyorum


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Gülcihan Hanım, Hamilelik çok hassas bir dönem, bu hassas dönemde saçınızı boyatmanızı tavsiye etmeyiz, ama boyayacaksanız da bitkisel ve organik içeriği ile Organic Natural Colors'ı doktorunuza danışarak ve mümkün mertebe saç derinize değdirmeden kullanabilirsiniz. Beyaz oranınızın çok olduğunu belirtmişsiniz, hangi rengi kullanacağınızı bilemediğimizden direkt yardımcı olma şansımız bulunmuyor. Yine de "N" serilerinden bir rengi saçlarınıza uygulayacaksanız beyazlarınızı tamamen kapatacaktır. Ama moda ton dediğimiz renkleri kullanacaksanız, kullandığınız tonun "N" (ana ton) tonuyla karıştırmanız gerekmektedir (Örneğin; 5D kullanacaksanız, beyazlarınızın kapanması için 5N ile karıştırmanız gerekmektedir. Beyazlarınız saçlarınızın yüzde kaçını oluşturuyorsa o kadar "N" serisinden karıştırınız). Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Banu

  Merhabalar, saç rengim küllü kumral. 10C boyanızdan aldım ve saçıma uyguladım. Saçım açık bir turuncu oldu. Aynı boyayı tekrar kullanırsam açık küllü sarıya ulaşır mıyım ve bu işlemi ne kadar süre sonra yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Banu Hanım, 10C boyayı saçınıza uygulamanızın ardından şayet turuncu bir renk elde etmişseniz, boyayı uyguladığınız saç zemininiz uygun değildir. Saçınızın tonunu veya rengini bilmediğimizden net olarak bir şey diyemeyiz. Ana tonunuz koyu bir zemin değilse ve beyaz oranınız yoksa 10C uyguladıkça renk oturacaktır. Dilerseniz teknik ekibimizi; 0212 324 39 63 numaralı telefondan arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Emine sultan Ergin

  Tn 10 c açık küllü kumral boyanızın içine 20 gram civarında gri renk katmak istiyorum başka markadan gri renk katsam 10 c nin içine bi zararı olurmu yada renk farkliligi olurmu natural colors ta gri renk yok gördüğüm kadarıyla


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Emine Hanım, Organic Natural Colors likit formda bir boyadır, başka markadan ekleyeceğiniz boyanın da likit kıvamda olması gerekir. Bunun için Organic Colour Systems markasının gri boyasını ekleyebilirsiniz. http://www.10kozmetik.com/Organic-Colour-Systems-Gumus-Organik-Sac-Boyasi-60-ml,PR-731.html linkinden ürüne ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • meltem kıran

  merhaba . ben 10 c açık küllü sarı boyanızı aldım . istediğim renk açık küllü sarı ama organik boya olduğu için istediğim renkten daha koyu olurmu acaba? yada platinle karıştırsam nasıl bir renk çıkar istediğim rengi elde edebilirimiyim?yardımı olabirmisiniz?


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Meltem Hanım, 10C açık küllü saç boyamızın görselde görüldüğü şekilde uygulanması için saç zemininizin 10 seviyesinde olması gereklidir. Şayet saç zemininiz uygunsa sonuç görseldeki gibi çıkacaktır. Saçlarınızda beyazlarınız var mı, bu konuda bir şey belirtmemişsiniz. Beyazınız var ise, 10C moda ton dediğimiz renklerdendir, 10N ile karıştırıp kullanmanızı öneririz, şayet beyazınız yoksa direkt olarak uygulayabilirsiniz. Kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece snuç istediğiniz gibi çıkacaktır. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Esra ayalp

  Merhaba, saçımda rofle var aralarda hafif kızillıklar var bu boyayı alsam tam renk tutar mı ne önerirsiniz ?


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Esra Ayalp, 10C moda ton olarak tabir ettiğimiz renktir, saçlarınızda beyazınız yoksa bu rengi saçınıza direkt uygulayabilirsiniz. Şayet saçınızda beyaz varsa ise, beyaz oranınız kadar 10 N ile karıştırarak kullanmanızı öneririz. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • ŞERİFE

  merhaba , ben sacımı 2 ay once ombre yaptırmıstım dıplerım kumral tonlarındaydı ancak bu sefer gıttıgımde dıp rengımde kızıl yansımalar var dıp rengımın acık küllü kumral olmasını ıstıyorum.8N alıp dırek uygulasam bu renk olur mu bırde azda olsa beyazım var bu renk olması ıcın baska bır renk katmama gerek varmı


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Şerife Hanım, Saç diplerinizdeki kızıllaşmanın boyutunu elbetteki bilemiyoruz ama saç boyası saçtaki boyayı açmayacağından kullanma isteğinizi belirttiğiniz 8N rengi saç zemininize göre açık renk kalacaktır. Saçınızdaki renk 8N rengine dönemeyecektir. Ayrıca kızıllaşma sıcak tondur ve gelmek istediğiniz ton soğuk tondur, küllü tona gelebilmek için açma işlemi yapmanız veya yaptırmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Neşe

  Merhabalar, Benim saç rengimde platin sarısı .Görseldeki saç rengini elde edebilmem için kaç nolu saç boyasını kulanmam gerekiyor ?


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Neşe Hanım, Saçlarınız platin sarısı ve saçlarınızda beyaz yoksa direkt olarak 10C'yi uygulayabilirsiniz, sonuç görseldeki gibi çıkacaktır. Saçlarınızda beyaz varsa, beyaz oranına göre 10N ile 10C'yi birlikte kullanmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Meryem

  Merhaba, saçlarım şu anda küllü kumrala boyalı yalnız diplerim daha açık. Diğer kısımlar daha koyu saçlarımda hafif turuncu yansımalar var. 10c renginizi aldım. Genelde önce dipleri boyanır ama ben diğer kısımları boyasam ve fön tutsam nasıl olur. Birde bu renk ben de nasıl tutar.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Meryem Hanım, Saçlarınız belirttiğiniz şekilde küllü sarı ise 10C'yi direkt uygulayabilirsiniz, boyalı saçlara uygulama yaparken öncelikli olarak diplere uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Gülsen öner

  Merhaba benim saç rengim farklı markada 8.0 acik kumral ben açık bir renk istiyorum yani 9d altın sarı yada 8d bal köpüğü boyasam nasıl bir renk çıkar beyazlarım da öyle çok yok önlerden tek tük var şimdiden ilgilenize Teşekkürler


 • Organic Natural Colors

  Merhabalar Gülsen Öner, 8 tonu doğal bir tondur, 9D ve 8D renkleri ise moda ton olarak adlandırdığımız içinde altın renk pigmenti bulunan boyalardır. Saçlarınızdaki beyaz oranı belirttiğiniz şekilde ise ana ton desteği almanız gerekmemektedir. 8D veya 9D ile boyamanız sonrasında saçlarınız 8 veya 8.5 tonunda altın yansımalı sarı renk olacaktır. Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz...


 • La Vita

  Merhaba diğer boyalarda dip rengim 8.1 açık küllü kumral bu renge boyarsam beyazlar kapanır mi ve istediğim rengi elde edebilir miyim turunculuk olmadan kendi rengim koyu kestane teşekkürler.


 • Merve

  Merhaba, Benim sacım sarıydı, hamilelik donemi ve 6 ay emzirme donemi 1 seneden fazladır sacımı boyatmıyorum cene hizama geldi kendi sacım, sacımın rengi koyu kumral diyebilriim, sarılar altta duruyor :) beyazlarımda aralarda var biraz, sacımda boya olmadıgı için actırma islemi yaptırmadan sacımın acılmasını saglayar mı bu boyalar? bal rengi gbi bir boya yapıp uzerine rofle yaptırmak istiyorm. Tesekkürler.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba La Vita, beyazlarınızın kapanması için 10C ile 10N rengini karıştırmanız gerekmektedir. Ancak kendi saç renginizin koyu kestane olduğunu söylemişsiniz, bu durumda saçlarınızı açtırarak ancak 10 tonuna ulaşabilirsiniz. Küllü renkler turunculuk yapmaz bilginize... Detaylı bilgi için 0212 324 39 63 numaralı telefondan arayabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Merve Hanım, öncelikle hala emzirme dönemindeyseniz boyamızı doktorunuza danışarak kullanmanızı öneririz. Bu tarz kit boyalar profesyonel boya olmadıklarından açma işlemi olmadan çok açık bir renk beklemeyin, ancak doğal saçta 2 tona açma sağlar. Örneğin 8 tonunda bir saçı 10 tonunda bir boya ile boyarsanız, ancak 9.5 tonunu elde edersiniz.Bu şekilde düşünün. Saçlarınızın koyu kumral olduğunu söylemişsiniz, 10 tonuna ulaşmak için açma işlemi gerekiyor, bilginize... Detaylı bilgi için; 0212 324 39 63 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz... İyi günler dileriz.


 • nurhan guderler

  Yaklaşık üç senedir 10N kullanıyorum.Bugün de 10C geçiş yaptım.Ama o kutunun üzerinde ki sonuça varamadim.Yani küllü sari olmadı.Neden acaba.Ne yapmam lazım.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Nurhan Hanım, bu konuda yardımcı olmak için detaylı bilgiye ihtiyacımız var örneğin, boya hiç mi etki etmedi? Hiç etki etmedi ise boya oksitlenmiş olabilir, ya da etki ettiyse ne derece de etti? Bu yüzden konu ile ilgili olarak detaylı bilgi için 0212 324 39 63 numaralı telefondan arayabilirsiniz. İyi günler dileriz...


 • tuba kara

  merhabalar ana saç rengim fındık kabuğu kestane karışımıydı. başka bir markanın 11.1 saç boyası ile içine az 8.1 karıştırarak bir kaç aydır boyamaktayım. oluşan renkten gayet memenunum çok beyazları kapatmasa da çıkan renk içinde çok göze batmıyorlar ve doğal duruyor:) boyalarınızı yeni keşfettim. saçıma en az zararı olan ürünü kullanmak istiyorum. 10C ile 8N yada 7N karıştırarak kullansam nasıl olur. saçta turunculuk yada yeşillik olmaz değil mi? 7D eklenirse nasıl olur acaba ?


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Tuba Hanım, Siz mevcut saçınızda açmaya doğru gittiğiniz için beyazların kapanmaması çok normaldir. Bizim Natural Colors saç boyalarımız amonyak, resorsinol gibi hammaddeler kullanılmadığından beyaz kapatma olarak baktığımızda beyazlarınız yine %100 kapanmayacaktır. Anladığımız kadarı ile küllü bir renk istiyorsunuz, ancak bahsettiğiniz 8N,7N ve özellikle 7D boyaları kızıllık içeren boyalardır ve bunlarla karıştırırsanız evet dediğiniz kızıllık oluşur. Size tavsiyemiz 10C ile 7C rengini karıştırarak kullanmanızdır. Her iki renkte küllü olduğundan minimum kızıllık olacaktır. Ancak bu tonlar kullandıklarınızdan birer ton koyu olduğu için bir ton kadar koyu bir renk elde edersiniz. Organik içerikli bir boya olduğundan resorsinol içermediğinden Natural Colors'un pigmentleri kimyasal boyalar gibi yoğun değildir. Ancak sağlık açısından bakıldığında kimyasal boyalara göre zararı minimumdur. Detaylı bilgi için 0212 324 39 63 numaralı telefondan arayabilirsiniz. İyi günler dileriz...


 • Buse ölmez

  Merhaba. Benim dışardaki boyalara allerjim var saç diplerim kırmızı gözenek gözenek olup aşırı kaşınma oluyor. Boyanızda allerji yapma oranı ne kadardır?


 • Naz

  Merhabalar suan saclarim sari bakir renk karisik diplerimin dogal rengi koyu kumral kahve arasi bu boya dip rengimi acip bakir olan saci sari yapar mi simdiden tesekkurler...


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Naz Hanım, Doğal olan dip renginizi 2 ila 3 tona kadar açar. Ancak bakır sarı saç renginiz için sarı yapar mı sorunuz çok teknik bir durumdur. Kuaförden destek almanızı öneririz. İyi günler.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Buse Hanım, Boyamız organik ve bitkisel içeriklidir. Alerjiniz tam olarak neye karşıdır bilemiyoruz. Örneğin amonyak, resorsinol gibi maddelere alerjiniz varsa boyamızda bulunmaz. SLS ya da PPD ye alerjiniz varsa boyamızda bulunur. Bazı müşterilerimizin muza dahi alerjisi olabiliyor, boyamızda organik muz aroması da var. Bir test yaptırmanızı öneririz. Sadece cilt ile ilgili alerjiniz var ise boyayı uygulamadan önce prospektüste yazan cilt alerji testini uygulayabilirsiniz. İyi günler dileriz.


 • gülşah

  saçım açık kahve başka bir markanım boyasıyla boyamıştım. Markanızın 10c rengini çok beğendim o rengi yapabilmek için hangi numaraları kullanmam gerekir acaba?


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Gülşah Hanım, Açık kahve rengi yaklaşık 5 tonlarına tekabül ediyor ve sizin istediğiniz 10C 10 tonundadır. Bu da mevcut saçınızın 5 ton açılması demek. Ne yazık ki boya boyayı açmayacağından dolayı ve doğal saçta dahi hiçbir boyanın 5 ton açma işlevi olmadığından açıcı kullanarak saçınızın açılması gerekmektedir. Bu konuda bir kuaförden destek almanızı öneririz. Ayrıca saçlarınızda beyaz var ise moda tonlar, 'N' serisi olarak belirtilen tonlarla karıştırılarak kullanılmalıdır. Detaylı bilgi için 0212 324 39 63 numaralı telefondan arayabilirsiniz. İyi günler dileriz...


 • Ayşe sari

  Merhabalar benim dip rengim koyu kumral açık buğday temin var siyaha yakın göz rengim var saçımın 3 cm den sonrasi sarı hepsini açık kumral a boyamak istiyorum bana yardımcı olur musunuz teşekkürler.


 • Organic Natural Colors

  Merhaba Ayşe Hanım, belirttiğiniz durumda saçlarınızda farklı renkler ortaya çıkmaması için kuaförden destek almanız gerekmektedir. İyi günler dileriz.


Yorum Yaz